ALDE vine la municipiu cu o echipă reînnoită, care îmbină profesionalismul, cu dinamismul și modernitatea.

Este o echipă care dorește să se pună în slujba botoșănenilor pentru a servi viitorului orașului nostru. Pledăm pentru o nouă formă de administrare care pune cetățeanul în prim plan, oferindu-i putere de implicare directă în luarea deciziilor de interes local.

Ne mândrim cu membrii echipei noastre, de aceea vrem să îi facem cunoscuți înainte de a ajunge reprezentanții dumneavoastră în Consiliul Local.

Poziția a patra a listei formațiunii ALDE la alegerile municipale este ocupată de SERGIU ZVÂNCĂ, 42 ani, absolvent al Facultății de Științe Economice și al unui master în management financiar, un antreprenor serios și punctual.

Vine din mediul de afaceri și dorește să contribuie prin experiența dobândită în activitatea sa, la bunul mers și dezvoltarea acestui oraș și să acționeze cu determinare în folosul comunității.