Lista completa a persoanelor care doresc sa aiba functii in PNL!

Joi vor avea loc alegeri atat la Organizatia Municipala cat si la Organizatia Judeteana a PNL Botosani. Alegerile vor avea loc la Casa Sindicatelor si vor partcipa peste 400 de delegati. Iata listele complete cu membrii PNL care doresc functii si care vor figura pe buletinele de vot. Acestea pot suferi modificari pana joi in functie de diverse negocieri insa doar in sensul ca unele persoane isi vor retrage candidaturile.

Candidaturi Biroul Politic Municipal

pentru alegerile interne din data de 1.07.2021, validate de CODA PNL Botosani

Presedinte

Achitei Vasile-Cristian

Macovei Ada Alexandrina

Cornila Sorin

Iliuta Viorel

Primvicepresedinte Departamentul Strategii Politice si Comunicare

Iliuta Viorel

Flutur Catalin-Mugurel

Cornila Sorin

Primvicepresedinte Departamentul Politici Publice

Alecsandru Gabriel-Augustin

Cozminschi Eduardt

Vicepresedinte Strategii si Relatii Politice

Telisca Eduard

Octav Paul

Vicepresedinte Educatie, Cercetare, Cultura, culte

Botezatu Daniel

Vicepresedinte Imagine, comunicare, relatii cu mass-media

Poclid Adrian

Lebada Radu

Vicepresedinte Politici sociale, relatii cu sindicatele, ong

Ciobanu Gabriela

Danalache Florin Gheorghe

Vicepresedinte Agricultura, Silvicultura, Mediu

Plesca Stelian

Boboc Catalin

Vicepresedinte Sanatate

Malancea Radu

Bahrin Cristina

Vicepresedinte Politici economice, Mediu de afaceri, Dezvoltare si Fonduri europene

Turcanu Eugen-Cristian

Gavrilescu Gheorghe-Alberto

Maxim Maricel Corneliu

Vicepresedinte Administratie publica, Justitie, Siguranta nationala, Ordine publica

Sorescu Gheorghe

Mihalache Liviu

Luca Ovidiu Daniel

Membri

  1. Turcanu Liviu
  2. Lupascu Catalina-Camelia
  3. Ivanescu Victor
  4. Codau Gica
  5. Voicu Ionut
  6. Ciobanu Gabriela
  7. Turcanu Eugen-Cristian
  8. Spiridon Constantin
  9. Apotrosoaei Iulian-Gabriel
  10. Telisca Eduard
  11. Mihalache Liviu
  12. Alecsandru Gabriel-Augustin
  13. Plesca Stelian
  14. Bradu Lacramioara
  15. Miron Cristina Brindusa
  16. Gavrilescu Gheorghe Alberto
  17. Cretu Cristian
  18. Puschiu Constantin
  19. Lionte Mihai
  20. Maftei Gheorghe Liviu
  21. Trofinov Vasile
  22. Ivasuc Emilian-Gheorghe
  23. Tupilus Daniel
  24. Panait Cristina Ioana
  25. Gherasim Cristian Marius
  26. Raileanu Monica
  27. Miron Claudia
  28. Cirlan Gabriel
  29. Amos Andrei
  30. Alexa Catalin Mihai
  31. Lungu Ionela-Anca
  32. Poclid Adrian
  33. Mihalache Sebastian
  34. Merticaru Corin Cristian
  35. Grigoras Viorel
  36. Maxim Maricel Corneliu
  37. Arama Daniela
  38. Miron Claudia
  39. Luca Ovidiu Daniel

Trezorier

Bradu Lacramioara

Pascariu Gigi

Candidaturi Biroul Politic Judetean

pentru alegerile interne din data de 1.07.2021, validatte de CODA PNL Botosani

Presedinte

Nechifor Dan

Turcanu Mihai

Soptica Costel

Achitei Vasile-Cristian

Primvicepresedinte Departamentul Strategii Politice si Comunicare

Alecsandru Gabriel-Augustin

Gireada Dumitru Verginel

Roman Constantin Cristian

Iliuta Viorel

Primvicepresedinte Departamentul Politici Publice

Achitei Vasile-Cristian

Cornila Sorin

Oloeriu Dan

Vicepresedinte Strategii si Relatii Politice

Romanescu Costel

Vrajotis Lazar Claudiu

Vicepresedinte Politici Administratie publica, justitie si siguranta nationala

Magopet Romica

Vicepresedinte Educatie, Cercetare, Cultura, culte

Macovei Ada Alexandrina

Mihalache Sebastian

Vicepresedinte Imagine, comunicare, relatii cu mass-media

Alecsandru Gabriel-Augustin

Voicu Ionut

Vicepresedinte Politici sociale, relatii cu sindicatele, ong

Rotundu Catalin-Gheorghe

Plesca Stelian

Oloeru Dan

Vicepresedinte Agricultura, Silvicultura, Mediu

Gireada Dumitru Verginel

Chelariu Dumitru

Vicepresedinte Sanatate

Adascalitei Monica Delia

Vicepresedinte Politici economice, Mediu de afaceri, Dezvoltare si Fonduri europene

Bulgaru Florin-Dan

Butura Florin

Cilibiu Eusebiu Laurentiu

Membri

  1. Mihalache Sebastian
  2. Alecsandru Gabriel-Augustin
  3. Luca Ovidiu-Gabriel
  4. Turcanu Liviu
  5. Plian Florin
  6. Sorescu Gheorghe
  7. Oloeru Dan
  8. Cocoreanu Constantin
  9. Lupascu Catalina-Camelia
  10. Voicu Ionut
  11. Ciobanu Gabriela
  12. Turcanu Eugen-Cristian
  13. Flutur Catalin-Mugurel
  14. Matei Costel
  15. Spiridon Constantin
  16. Maxim Ovidiu Constantin
  17. Octav Paul
  18. Vrajotis Elena
  19. Telisca Eduard
  20. Bradu Lacramioara
  21. Plesca Stelian
  22. Mihalache Liviu
  23. Bahrin Cristina
  24. Cozminschi Eduardt
  25. Boboc Catalin
  26. Poclid Adrian
  27. Suruciuc Bogdan-Gheorghe
  28. Raileanu Monica
  29. Cirlan Gabriel
  30. Botezatu Daniel
  31. Alexa Catalin Mihai
  32. Epuras Cozmin
  33. Brasoveanu Bradutu Catalin
  34. Vezeteu Dan
  35. Zlei Dimitrie Catalin
  36. Nichiteanu Viorel
  37. Maxim Maricel Corneliu
  38. Butura Florin
  39. Vasiliu Vlad
  40. Tupilus Petre
  41. Cilibiu Eusebiu Laurentiu
  42. Roman Constantin Cristian
  43. Gireada Dumitru Verginel
  44. Iliuta Viorel
  45. +Miron Claudia

Trezorier

Telisca Eduard

Arama Daniela

CJRC

Apotrosoaei Iulian-Gabriel

 

de |2021-06-29T07:46:39+03:0029 iunie 2021|Important, TOP NEWS|

Leave A Comment